**VIDEO** Gafă incredibilă comisă de Leno! Cum a deschis scorul BATE Borisov cu Leverkusen

Bernd Leno a avut parte de un debut "de coșmar" în meciul de marți seara din UEFA Champions League, de pe terenul lui BATE Borisov.

Bayer Leverkusen a fost condusă încă din minutul 2, după ce portarul Bernd Leno a comis o gafă incredibilă. Gordeychuk a deschis scorul cu o execuție din careu, pe centrul porții, Leno scăpând balonul inexplicabil, printre picioare.

Considerat unul dintre cei mai talentați portari din Bundesliga, Bernd Leno a fost titular în toate meciurile lui Bayer din acest sezon al UEFA Champions League, încasând acum cel de-al 11-lea gol.

La pauză, BATE o conduce pe Leverkusen, 1-0, iar nemții sunt în pericol să rateze și locul al treilea, care duce în primăvara UEFA Europa League.