Arbitrat de Tudor la Odessa, Moți este aproape de primăvara europeană

025 октября 2013

></p><p><strong>Ludogorets Razgrad este fără îndoială marea revelație a acestui sezon din UEFA Europa League. După victoria de la Odessa, scor 1-0, bulgarii au ajuns la 9 puncte și sunt la un pas de 16-imile competiției.</strong></p><p>Cu Moți integralist în centrul defensiviei, Ludogorets a trecut de Chornomorets după un super gol reușit pe finalul primei reprize.<br>În minutul 45, Zlatinski a bătut excelent o lovitură liberă de la mare distanță, iar portarul gazdelor a rămas fără reacție la execuția jucătorului bulgar.</p><p>Partida de la Odessa a fost condusă de Alexandru Tudor, însă arbitrul român nu a ezitat să-i acorde un cartonaș galben lui Cosmin Moți, în minutul 33.</p><p style=Ludogorets, fără gol primit

Ludogorets are un parcurs mult peste așteptări în UEFA Europa League, după ce a fost eliminată de Basel în play-off-ul Champions League.

Bulgarii nu au primit niciun gol în trei meciuri, după ce au mai trecut de Dinamo Zagreb cu 3-0, iar în prima etapă de PSV Eindhoven, chiar în deplasare, scor 2-0.