**VIDEO** U Cluj a cerut penalty cu Steaua! SONDAJ A procedat corect arbitrul Marius Avram?

U Cluj - Steaua 0-3. Steaua a câștigat trei puncte extrem de importante în lupta pentru titlu, după victoria clară obținută pe terenul Universității Cluj, scor 3-0.

După mai puțin de un sfert de oră, Nicușor Stanciu a deschis scorul pentru Steaua, însă Universitatea a avut apoi o perioadă bună și putea să revină imediat pe tabela de marcaj. În minutul 19, a avut loc cea mai controversată fază a meciului de pe Cluj Arena.

Mengolo a primit un balon în careu, iar apoi atacantul clujenilor a căzut imediat, după un duel cu Râpă. Universitatea a cerut penalty, însă arbitrul Marius Avram a refuzat să acorde lovitură de pedeapsă.

"Am fost prea fricoși. Ne-au surprins pe niște mingi pe care știam că le vor juca în spatele apărării noastre. Am avut penalty la Mengolo", a spus Adrian Falub, la finalul jocului dintre Universitatea și Steaua.