Cristi Bud a marcat în Supercupa Moldovei, dar Milsami Orhei a pierdut

**VIDEO** Cristi Bud a marcat în Supercupa Moldovei, dar Milsami Orhei a pierdut

Şheriff Tiraspol a câştigat, joi, Supercupa Moldovei, după ce a învins, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Milsami Orhei, într-un meci în care golul oaspeţilor a fost înscris de Cristian Bud, dintr-un penalty acordat pentru un fault la Romeo Surdu, informează Mediafax.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Inacio '3, Macriţchi '9 şi De Fiori Mendes '34. Bud a înscris în minutul 22. La Milsami Orhei, Romeo Surdu a fost integralist, iar Cristian Bud a intrat pe teren în minutul 19.

Sheriff Tiraspol este deţinătoarea Cupei Moldovei, iar Milsami Orhei a câştigat campionatul naţional în acest an. Echipa din Tiraspol s-a mai impus în Supercupa Moldovei în 2003, 2004, 2005, 2007 şi 2013.