026 августа 2015

**VIDEO** Reușită superbă a lui Negredo! A fost golul serii în play-off-ul UEFA Champions League

Valencia s-a calificat cu emoții în grupele UEFA Champions League, deși a învins-o în tur pe Monaco la două goluri diferență, scor 3-1.

În retur, francezii s-au impus cu 2-1 și au sperat să ducă meciul în prelungiri, însă golul din minutul 4, reușit de Alvaro Negredo, a cântărit mult în economia calificării. În plus, atacantul a reușit și cel mai frumos gol al serii de marți, din play-off-ul UEFA Champions League.

Atacantul în vârstă de 30 de ani a profitat de un marcaj larg al fundașilor adverși, a ajuns în careu, iar apoi l-a învins pe Subasic cu un lob superb.