Do Nascimento a marcat după 8 minute primul gol al meciului Baia Mare - Roman

027 сентября 2014

**VIDEO** Do Nascimento a marcat după 8 minute primul gol al meciului Baia Mare - Roman

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, HCM Baia Mare și HCM Roman au deschis în această dimineață ziua de handbal la Digi Sport.

Favorite certe, jucătoarele lui Buceschi nu au avut însă un început prea bun de meci și au dat peste o apărare extrem de bine pusă la punct.

Ambele defensive s-au comportat excelent, iar timp de 8 minute nu s-a înscris nici măcar un gol, însă HCM Baia Mare s-a desprins apoi și în final s-a impus la 9 goluri diferență, 26-15.

Aflată la debutul în tricoul campioanei României, Alexandra do Nascimento "a spart gheața", jucătoarea venită de la Hypo marcând cu o aruncare plasată de la 9 metri, fără nicio șansă pentru portărița adversă.