HCM Baia Mare - HCM Roman 26-15. A treia victorie consecutivă în fața rivalei

027 сентября 2014

**HCM Baia Mare - HCM Roman 26-15.** A treia victorie consecutivă în fața rivalei

HCM Baia Mare continuă cursa spre al doilea titlu consecutiv, după ce a trecut la o diferenţă de 11 goluri de HCM Roman.

Campioana a câştigat din nou în faţa rivalei, după ce o mai învinsese în finala Cupei şi în Supercupă. Apărările celor două echipe au fost la înălţime şi primul gol s-a marcat abia în minutul 8 - Alexandra Do Nascimento "a spart gheaţa" la primul meci pentru Baia Mare (VIDEO AICI).

Revenit după demisie, Costică Buceschi a primit un cadou frumos de la elevele sale - după 9-5 la pauză, handbalistele s-au impus la final cu 26-15 şi se menţin în topul Ligii Naţionale, alături de CSM Bucureşti.

Derby-ul dintre cele două forţe va avea loc chiar în etapa viitoare, în direct la Digi Sport 1, duminică, 5 octombrie, de la ora 17:15.