Etapa XIII. FC Milsami vs FC Dinamo-Auto, scor 1-0.

027 октября 2013

În etapa cu numărul XIII a Diviziei Naţionale FC Milsami a jucat în compania echipei FC Dinamo-Auto. Echipa antrenată de Vladimir Veber s-a chinuit cu dinamoviştii la Orhei, învingînd doar cu 1-0. Singurul gol al meciului a fost marcat de Artur Patraş în minutul 91 al meciului. De remarcat faptul că: căpitanul echipei, Gheorghe Boghiu a ratat un penalty în minutul 65 al meciului - chiar de ziua sa de naştere.

Milsami - Dinamo-Auto 1:0
Goluri: Patraş, 91 - 1:0.
Milsami: Negai, Lucas De Lima, Gheţi, V. Bolohan, Gheorghiu, Patraş, Iavorschi (Zlatan, 46), G.Boghiu (V. Rassulov, 68), Calugher (Bajer, 46), Stadiiciuc, Gh. Andronic (Boubacar, 83).
Dinamo-Auto: Paius, S. Pogreban, Ciobanu, Dolgov, Casian, Covali, S. Gheorghiev, Н. Rudac, Gorodeţchi (Truhanov, 59), Iurcu, S. Ciuico.
În minutul 65 G.Boghiu (Milsami) a rătat penalty (portar).

Vezi mai jos ce a declarat după meci cei doi antrenori.