Surpriza in Campionatul Rusiei: Rostov a castigat cu 2-0 meciul cu Lokomotiv Moscova - VIDEO

027 октября 2015

Surpriza in Campionatul Rusiei. FC Rostov a castigat cu 2 la 0 meciul de pe terenul gruparii Lokomotiv Moscova. Oaspetii au jucat fara capitanul Alexandru Gatcan, moldoveanul fiind accidentat.

Prima repriza a meciului Lokomotiv – FC Rostov a fost marcata de o totala dominare a gazdelor. Feroviarii au atacat in continuu, iar oaspetii s-au aparat exemplar. Ironia sortii – dupa pauza, la primul atac consistent FC Rostov a marcat. Poloz a fost autorul unui gol frumos.

Fotbalistii lui Lokomotiv au fortat in atac, iar pe final de meci s-au lasat descoperiti in aparare. Moussa Doumbia a inscris la capatul unui contraatac pentru 2 la 0. FC Rostov a batut una din favoritele la titlu si se afla pe locul 4 in campionat, cu 24 de puncte. Pe podium sunt Zenit, cu 25 de puncte, Lokomotiv, cu 27, iar lider este TSKA Moscova, cu 33 de puncte. Tot aseara, in Romania, Viitorul Constanta s-a impus in fata lui FC Botosani, scor 3 la 1. Benzar, Chitu si Cernat au inscris pentru gazde.

Viitorul, revelatia sezonului in Romania, e pe locul secund, la doar un punct in spatele liderului Astra Giurgiu.

Sursa: PRO TV