Parma - Juventus 0-1. Torinezii s-au calificat în semifinalele Cupei Italiei cu un gol controversat

**Parma - Juventus 0-1.** Torinezii s-au calificat în semifinalele Cupei Italiei cu un gol controversat

Rezerva Alvaro Morata a calificat-o pe Juventus în semifinalele Cupei Italiei, după ce a marcat pe final un gol controversat în meciul din deplasare cu Parma.

Fără Carlos Tevez lăsat acasă, Juventus a avut prima ocazie abia în prelungirile primei reprize, când mingea trimisă de Pepe a lovit bara porţii lui Mirante.

Lider detaşat în Serie A, Juve a avut şi prima ocazie a reprizei secunde, în minutul 55, la lovitura de cap a lui Chiellini.

Intrat pe teren în locul francezului Kingsley Koman, Alvaro Morata a avut o şansă bună de a marca în minutul 84.

Atacantul venit vara trecută de la Real Madrid a marcat golul calificării pentru Juventus în minutul 89, la o fază în care Llorente se află în poziţie de offside.

Torinezii se impun cu 1-0 şi se califică în semifinale, acolo unde vor întâlni câştigătoarea meciului Roma - Fiorentina, care va avea loc marţi, de la 21:45, şi care va fi transmis ÎN DIRECT pe Digisport 1.