Middlesborough a eliminat-o pe Manchester United din Cupa Ligii Angliei!

029 октября 2015

**VIDEO** Middlesborough a eliminat-o pe Manchester United din Cupa Ligii Angliei!

Middlesbrough a dat lovitura în Cupa Ligii Angliei! Formația antrenată de Aitor Karanka a eliminat pe Manchester United chiar pe Old Trafford! Partida a fost dramatică! S-au ratat o mulțime de ocazii, iar Boro s-a calificat în sferturi după loviturile de departajare!

Manchester United a părăsit Cupa Ligii Angliei încă din faza optimilor! Diavolii au fost eliminați de Middlesbrough la capătul unei partide care a avut toate caracteristicile unui thriller.

Formația din liga a 2-a a avut marile ocazii ale primei reprize. Friend (16) și Downing (42) au fost aproape de gol, dar s-a opus de fiecare dată Sergio Romero.

Finalul părții secunde a fost unul de senzație.
Lingard a trimis în bară, iar pe contraatac Leadbitter a ratat singur cu Romero.

Portarul argentinian a avut imediat o altă intervenție excelentă la execuția lui Downing. După 90 de minute era 0-0, iar spectacolul a continuat în prelungiri!
United a trecut în două rânduri pe lângă golul calificării.
Mai întâi, Andreas Pereira a șutat pe lângă poartă de la marginea careului (116).

Apoi a ratat și Martial (119) și s-a ajuns astfel la lovituri de departajare.

Capitol la care Middlesbrough a stat mai bine.
Rooney, Carrick și Ashley Young au ratat, iar Boro s-a calificat în sferturile Cupei Ligii Angliei după ce s-a impus cu 3-1!

ECHIPELE:

United: Romero - Darmian, Smalling, Blind, Rojo (Young, 61) - Carrick, Fellaini - Lingard, Andreas Pereira, Depay (Martial, 71) - Wilson (Rooney, 46)
Antrenor: Louis Van Gaal

Middlesborough: Tomas - Kalas, Stephens (Clayton, 114), Daniel Ayala, Friend - Gibson, Leadbitter - Nsue, De Pena (Zuculini, 78), Downing - Kike (Nugent, 84)
Antrenor: Aitor Karanka