**VIDEO** Georgievski i-a salvat pe steliști de la gol! A respins mingea într-o fază critică

Steaua a avut din nou o evoluție ezitantă în Marbella (VIDEO).

Contra suedezilor de la IFK Goteborg, echipa lui Reghecampf nu a impresionat în prima repriză, iar în partea a doua a fost chiar dominată, pe alocuri autoritar, de adversarul nordic.

Mai mult, Goteborg putea deschide scorul în minutul 62, când atacanții adverși au scăpat singuri spre poarta lui Tătărușanu. Depășit de fază, portarul roș-albaștrilor a fost salvat de macedoneanul Daniel Georgievski, cel care a respins din fața porții un șut periculos.

La doar un minut distanță, Georgievski a fost la un pas să comită un penalty, dar roș-albaștrii au scăpat ca prin urechile acului de faza periculoasă, iar scorul a rămas 0-0.