A lovit în 60 de secunde. Gol şi pasă decisivă pentru Andrei Ivan

**VIDEO** A lovit în 60 de secunde. Gol şi pasă decisivă pentru Andrei Ivan

Andrei Ivan a avut un început excelent de meci, în primul amical disputat de România în stagiul de pregătire din Antalya, împotriva lui Torpedo Kutaisi. Atacantul de la CSU Craiova a marcat un gol şi a oferit o pasă decisivă în doar două minute.

Dorit insistent de Steaua şi de Espanyol Barcelona, jucătorul de 19 ani a confirmat potenţialul uriaş pe care îl are.

În minutul 5, Ivan i-a pasat excelent lui Gabriel Enache, un alt fotbalist aflat pe lista Stelei, iar acesta a deschis scorul cu un şut la colţul lung.

Peste doar un minut, atacantul Craiovei a dus scorul la 2-0, la capătul unei acţiuni personale, pe care a finalizat-o cu o execuţie la colţul scurt, la care Kvaskhvadze nu a putut interveni.

Andrei Ivan a rămas pe teren până în minutul 61, când a fost înlocuit de dinamovistul Rotariu.