**VIDEO** Pantilimon a salvat-o pe România! Intervenție excelentă în prelungirile meciului cu Feroe

VIDEO România - Insulele Feroe 1-0. România s-a chinuit în partida de duminică și a câștigat doar cu 1-0 în fața Insulelor Feroe, la Ploiești.

Tricolorii au condus cu 1-0 din minutul 21, după reușita lui Keșeru, însă oaspeții n-au mai gafat apoi în defensivă, așteptând finalul meciului pentru o lovitură nesperată.

Aceasta putea veni chiar în prelungirile meciului, la ultima mare ocazie a întâlnirii de la Ploiești. A fost, de altfel, singura șansă de gol a oaspeților. Alex Maxim a pierdut un balon simplu, Edmundsson a recuperat și a tras puternic pe poartă, însă Pantilimon a scos excelent în corner, salvându-i pe tricolori de la o remiză rușinoasă.