Dacia- 2 Buiucani: neînfricatul Bejan

030 октября 2013
/><br /><p>După înfrângerea de la Suruceni, echipa secundă a Daciei şi-a revenit şi a obţinut victorie în meciul din etapa a 10-a cu Victoria Bardar.</p>  <p>Fiecare dintre echipe a avut câte un şut de la distanţă în debutul meciului. Şi dacă balonul a trecut peste poartă după lovitura lui Alexandru Bejan, atunci şutul lui Oleg Hiloti a fost reţinut de Dorin Răilean. Portarul Daciei-2 Buiucani nu a mai putu salva echipa în minutul 16, când a punctat Eugen Samson de la 11 metri. Discipolii lui Ion Mandrâcenco au restabilit egalitatea până la pauză. Bejan şi-a trecut numele pe lista marcatorilor după o execuţie de excepţie.</p>  <p>Mijlocaşul ofensiv de numai 17 ani şi-a trecut numele pe lista marcatorilor la începutul reprizei secunde. Fotbalistul respectiv a reuşit hattrick-ul la mijlocul mitanului secund. Oaspeţii au fost perseverenţi şi au avut alte ocazii de poartă. Gurău a reuşit în cele din urmă să reducă din diferenţă în minutul 89.</p>  <p>Dacia-2 Buiucani se pregăteşte deja pentru derby-ul cu Zimbru-2 care va avea loc la 1 noiembrie.</p>  <h3 class=Dacia-2 Buiucani - Victoria 3:2 (1:1)

Goluri: Samson, 16 (penalty) - 0:1, Bejan, 35 - 1:1, Bejan, 55 - 2:1, Bejan, 70 - 3:1, Gurău- 3:2

Dacia-2 Buiucani: Railean, Grancear, Magurean, Guştiuc, Roşca, Nemerenco, D. Andronic (Fratea, 46), Postoroncă, G. Orbu, Muzaev

Victoria: Garanovschi, Ternaviţchi, Ţurcan, Luchiţa, Hoderean (Caraman, 56), Tonu (Marinciu, 59), Dodul (Spânu, 68), Samson, Hiloti, Popa (Chitorog, 82), Gurău

Avertizaţi: Railean, D. Andronic, Guştiuc / Ţurcan, Samson, Luchiţa