Corona Brașov - SCM Craiova 32-30. Gazdele au urcat pe locul 3

**Corona Brașov - SCM Craiova 32-30.** Gazdele au urcat pe locul 3

ÎN DIRECT la Digi Sport, Corona Braşov s-a impus pe teren propriu, în faţa lui SCM Craiova, scor 32-30, în ultimul meci al etapei a 17-a din Liga Naţională de handbal feminin. Astfel, echipa pregătită de Bogdan Burcea a urcat pe locul al treilea în Liga Națională.

Cu Dana Băbeanu în mare formă, echipa pregătită de Simona Gogîrlă a fost însă cea care a dictat ritmul în startul partidei. Condusă cu trei goluri după zece minute, Corona a revenit, dar la pauză a fost egal, 17-17.

La reluare, gazdele au fost cele care s-au distanţat la trei goluri (21-18), însă echipa oaspete a echilibrat partida. Reuşitele Marilenei Neagu au adus liniştea pe final, iar Corona s-a impus cu 32-30.

Pentru braşovence, Cristina Zamfir a încheiat cu 8 goluri, dar cea mai bună marcatoare a partidei a fost Jelena Zivkovic, cu 12 reuşite.