031 октября 2015

**VIDEO** Khimki Moscova - Steaua Roșie Belgrad 91-53. A doua victorie a rușilor în Euroligă

Khimki Moscova a reușit a doua victorie în Grupa A a Euroligii masculine de baschet, contra sârbilor de la Steaua Roșie Belgrad, scor 91-53.

Oaspeții le-au pus probleme baschetbaliștilor lui Rimas Kurtinaitis doar în startul meciului. Conduși cu 17-10, rușii au înscris 12 puncte consecutiv și au încheiat primul sfert în avantaj, 22-17.

În fața propriilor fani, Khimki s-a dezlănțuit, iar la pauza mare rușii aveau un avantaj de 21 de puncte, 51-30. Diferența nu a mai putut fi recuperată de sârbi, iar campioana Eurocup s-a impus, în final, cu 91-49. James Augustine a fost cel mai bun jucător al lui Khimki, cu 14 puncte, în timp ce de la oaspeți s-a remarcat Zirbes, cu 15.