ŢSKA Moscova rămâne neînvinsă în Euroliga de baschet. "Militarii" a câştigat cu 81-75 partida cu Olympiacos

05 ноября 2016
ŢSKA Moscova rămâne neînvinsă în Euroliga de baschet. "Militarii" au învins în deplasare, la Pireu, echipa locală Olympiacos cu 81-75 şi au obţinut a cincea victorie la rând.
Oaspeții, practic, au rezolvat partida până la pauză, când au dus avantajul la 16 puncte. Grecii au câştigat ultimele două sferturi, însă au reușit doar să reducă din handicap.
Într-o altă partidă Real Madrid s-a impus cu 90-81 în fața lui Galatasaray Istanbul. Cel bun bun marcator a fost jucătorul madrilenilor Sergio Llull (Серхио Йуй), care a reuşit 23 de puncte.
Cel mai disputat meci al serii s-a jucat în Germania, unde Brose Bamberg a întâlnit echipa italiană Emporio Armani Milano.
Timpul regulamentar s-a terminat la egalitate, nemții câştigînd în prelungiri cu scorul final de 106-102.