Glasgow Rangers a disputat primul meci după 4 ani în prima ligă valorică a fotbaluluki scoțian

06 августа 2016
Glasgow Rangers a disputat primul meci după 4 ani în prima ligă valorică a fotbalului scoțian. La revenire, cea mai titrată echipă a ţării a încheiat la egalitate, scor 1-1, partida de acasă cu Hamilton.
50.000 de oameni au umplut până la refuz stadionul Ibrox Park, dar după o jumătate de oră jucătorul oaspeţilor Ally Crawford a amuțit asistența. Mijlocaşul a driblat doi adversari şi a marcat pentru 1-0.
Pe finalul primei reprize Glasgow ar fi putut egala, dar Martyn Waghorn a trimis balonul în bară dintr-o lovitură liberă. Tot el a reuşit să înscrie în minutul 62 al partidei.
Rangers a terminat meciul în 10 oameni, deoarece Waghorn s-a accidentat când gazdele făcuseră deja toate cele 3 schimbări de jucători.