Cursă încinsă de traitlon în Ungaria. Cine au câștigat competiția

011 июля 2016
Oraşul maghiar Tiszauajvaros a găzduit o nouă cursă de triatlon! Dmitri Polonski a câştigat competiţia masculină. Sportivul rus a fost cronometrat cu 54 de minute după ce a parcurs 750 metri înot, cinci kilometri alergat şi 20 kilometri cu bicicleta.

Polonski a obţinut a doua victorie din carieră în Ungaria. El s-a mai impus la Tiszaujvaros în 2009. Fratele lui Dmitri, Igor Polonski s-a clasat pe locul doi, în timp ce localnicul Tamas Toth a completat podiumul.

Cursa feminină a fost câştigată de Renee Tomlin, din Statele Unite. Pe locul doi s-a clasat ucraineanca Iulia Ielistratova, iar Elena Danilova din Rusia a ocupat ultima treaptă a podiumului.

Câștigătorii au primit câte 7.500 de dolari, iar sportivii care s-au clasat pe locul doi au încasat câte un cec în valoare de 6.000 de dolari.