Goluri senzaţionale în prima rundă din Cupa Sudamericană! Fotbaliştii au transformat meciul în spectacol

012 августа 2016
Goluri senzaţionale în prima rundă din Cupa Sudamericană! Fotbaliştii lui Atletico Nacional au transformat în spectacol partida tur cu Deportivo Municipal.
Diego Arias şi Alejandro Bernal au reuşit cele mai frumoase execuţii în meciul disputat în Peru.
Atletico Nacional a obţinut în deplasare o victorie categorică cu rezultatul de 5-0 şi practic şi-a asigurat calificarea în etapa a doua din Cupa Sudamericană.
În pofida acestui scor fluviu, formaţia din Columbia a marcat până la pauză doar un gol, însă s-a dezlănţuit în repriza secundă.
Manşa a doua a duelului dintre Atletico Nacional şi Deportivo Municipal va avea loc pe 18 august.