David Villa şi Frank Lampard fac legea în liga profesionistă nord-americană de fotbal

018 июля 2016
David Villa şi Frank Lampard fac legea în Major League Soccer, liga profesionistă nord-americană de fotbal. Cei doi au înscris câte un gol, iar echipa lor, New York City, a câştigat cu 3-1 partida din deplasare cu formaţia canadiană Montreal Impact.
Fostul atacant al Barcelonei a deschis scorul în minutul 35.
Vedeta lui Montreal, Didier Drogba, ar fi putut restabili egalitatea, însă portarul Josh Saunders a avut o intervenţie salvatoare la şutul ivorianului dintr-o lovitură liberă.
New York City şi-a dublat avantajul în prelungirile primei reprize prin Jack Harrison. Până la gol el l-a driblat spectaculos pe camerunezul Ambroise Oyongo.
Montreal a redus din handicap în minutul 55 prin golul marcat de Harry Shipp. Fostul căpitan al formaţiei Liverpool,Frank Lampard, a închis tabela pe finalul întâlnirii.
New York City este lider în Conferinţa de Est a MLS, în timp ce Montreal Impact este clasată a patra.