Manchester City, într-o formă de invidiat! "Citadinii" au ruinat formaţia Stoke City în Premier League

020 августа 2016
Manchester City este într-o formă de invidiat în acest început de sezon. "Citadinii" au învins categoric formaţia Stoke City cu scorul de 4-1 în cea de-a doua etapă din Premier League.
Kun Aguero a deschis scorul în minutul 26 din penalty, iar peste nouă minute şi-a trecut în cont dubla.
Gazdele au reuşit să reducă din diferenţă imediat după pauză. În minutul 49, Bojan Krkic a înscris din lovitură de la 11 metri.
City a rezolvat meciul pe final, când spaniolul Nolito, intrat pe teren în locul conaţionalului său Jesus Navas, a marcat de două ori.
Manchester City a obţinut a doua victorie în campionat din tot atâtea posibile.
Rivala de moarte a "citadinilor", Manchester United a învins în această etapă Southampton cu scorul de 2-0. Pentru gazde ambele goluri au fost marcate de Zlatan Ibrahimovic.