FC Liverpool a învins-o pe AC Milan cu 2-0, într-un amical jucat în SUA

031 июля 2016
Cluburile de top din Europa fac spectacol în cadrul turneului International Champions Cup din Statele Unite.
Liverpool şi AC Milan, care împreună deţin 12 Cupe ale Campionilor, au jucat un amical în California.
"Cormoranii" s-au impus la final cu scorul de 2-0.
Belgianul Origi a deschis scorul în minutul 60, iar brazilianul Firmino a stabilit rezultatul final încă din minutul 73.
Într-un alt amical din SUA, campioana Franţei, PSG a surclasat-o pe cea a Angliei, Leicester City, cu 4-0. Pentru echipa antrenată de Unay Emery au înscris Cavani, Ikone, Lucas şi Edouard.
Bayern Munchen a obţinut o victorie categorică în faţa formaţiei Internazionale Milano, scor 4-1. Eroul partidei de la Charlotte a fost tânărul Julian Green, care a reuşit un hat-trick. Încă un gol al bavarezilor a fost semnat de francezul Franck Ribery. Golul de onoare al nerr-azzuri-lor a fost înscris de Mauro Icardi.
Tot în cadrul turneului din SUA, pe Michigan Stadium, Real Madrid a învins-o pe Chelsea Londra cu 3-2, fundașul madrilenilor Marcelo reușind hat-trick-ul în prima repriză.