Sheriff a pierdut prima manşă cu Olympique Marseille

Sheriff Tiraspol a spus practic adio unei calificări în grupele Ligii Europa, după 1-2 cu Olympique Marseille în meciul tur.

Eroul oaspeţilor a fost Jordan Ayew, care a reuşit o dublă. Mai întâi, atacantul ghanez a deschis scorul în minutul 18, cu un şut din interiorul careului. Sheriff a egalat dintr-un corner. Sârbul Pajovic a înscris cu o lovitură de cap. Ayew a marcat golul victoriei în minutul 53. Campioana Moldovei a avut mai multe ocazii de a salva meciul pe final, dar mingea n-a vrut să intre în poartă.

Sheriff Tiraspol - Olympique Marseille 1-2