Echipa lui Serghei Covalciuc out din Europa

Echipa lui Serghei Covalciuc şi călii lui Milsami - Aktobe a fost eliminată din Liga Europei.

Kazahii au cedat acasă cu 1-2 belgienilor de la Genk în turul 3 preliminar al Ligii Europei, şi cu 2-4 la general va privi competiţia din faţa micilor ecrane. Aktobe a început mai bine meciul şi în minutupl 6 Emil Kinzhisariev a deschis scorul. Bucuria elevilor antrenaţi de Vladimir Mukhanov nu a durat decât 6 minute: Christian Bendeke a egalat.

Golul victoriei pentru Genk a fost înscris de Thomas Buffel în minutul 51. Internaţionalul Serghei Covalciuc a fost integralist la Aktobe. Nici celalelte echipe care eu eliminat formaţii de la noi din cupele europene nu stau mai bine. Elfsborg a fost eliminată de Horsens din Danemarca, iar Young Boys a trecut greu de Kalmar. Chair dacă au bătut cu 3-0, elveţienii au cedat în prima partidă cu 0-1, iar acasă au marcat târziu ultimele două goluri.