Echipa lui Nicolae Rudac a irosit ultima şansă de a promova în Liga 1 din România

Echipa moldoveanului Nicolae Rudan - FC Botoşani a irosit ultima şansă de a promova în Liga 1 din campionatului României.

Elevii lui Costel Orac au cedat în deplasare contra formaţiei CSM Iaşi cu 0-1 în cadrul etapei a 26-a din liga secundă. Singurul gol al partidei a fost însris de Ciuhur în minutul 49. Rudac a jucat în teren din minutul 70. Interesant este că în acest sezon Nicolae Rudac a marcat două goluri pentru FC Botoşani.

În urma acestei înfrângeri FC Botoşani ocupă locul 5 cu 42 de puncte, în timp ce CSM Iaşi ocupă poziţia a 3-a cu 49 de puncte. Ocupanta locului secund Delta Tulcea are la fel 49 de puncte. Până la finalul ligii secunde au mai rămas 4 etape.