Igor Lambarschii a încheiat sezonul cu gol în Rusia

Mijlocaşul naţionalei de tineret a Moldovei Igor Lambarschii a încheiat senzaţional sezonul în Rusia.

El a punctat pentru formaţia sa FC Krasnodar în deplasarea de la Spartak Nalchik scor 3-3. Primul sfert de oră a fost fantastic. În primele 20 de minute scorul era deja 2-2. Kontsedalov a deschis scorul pentru gazde în minutul 8, după care Marcio a egalat în minutul 11. Bolov a marcat din nou pentru gazde, iar Igor Lambarschii a egalat pentru FC Krandodar.

Repriza secundă a fost mai săracă în goluri. Movsysyan din penalty a făcut 2-3, iar Kontsedalov a egalat la 3. Interesant este că pentru Krasnodar au juca toţi cei trei moldoveni. Igor Picuşciac l-a înlocuit în minutul 58 pe Igor Lambarschii, iar Valeriu Ciupercă a intrat în minutul 84 în locul lui Drincic.

FC Krasnodar a terminat campionatul 9 cu 61 de puncte, în timă ce Spartak Nalchik a retrogtadat în liga a doua.