Avantaj este ultima semifinalistă Premier League SPORTS.md

Avantaj este ultima semifinalistă Premier League SPORTS.md la futsal.

În ultima partidă a sferturilor de finală Avantaj a trecut cu 4-3 de Capilati după un meci electrizant şi plin de miză. La pauză Avantaj a condus cu 2-1 după reuşitele lui Ion Gîrnu şi Oleg Marin, în timp ce Capilati a redus din diferenţă prin Andrei Goncear.

Repriza secundă a fost şi mai interesantă. Avantaj a făcut 3-1 după golul lui Oleg Marin, iar Capilati a egalat la reuşitele lui Adrian Covaş şi Ilie Burlac. Imediat a venit şi răspunsul lui Avantaj care a înscris golul victoriei prin Oleg Marin. Acesta a marcat un hatrick şi continuă cursa golgheterilor cu Ruslan Barburoş.

Pentru un loc în finală Avantaj se va duela cu Mingir, în timp ce în cealaltă semifinală se vor întâlni Olhionia şi Franzeluţa.