Granicerii fac legea la Premier League

Formaţia Serviciului Grăniceri a câştigat al treilea meci consecutiv de la Premier League SPORTS.md la futsal.

Grănicerii Moldovei au trecut într-o partidă din grupa D cu 2-1 de echipa FoxMart-Sculeanca pentru care înfrângerea a fost a treia consecutivă la această competiţie. Fotbaliştii de la Sculeanca sunt practic eliminaţi din competiţie, iar strajele hotarelor ţării sunt un pas în faza play-off.

FoxMart-Sculeanca a început mai bine această partidă şi a deschis scorul în mintul 8 prin Alexandru Comur. Până la pauză grănicerii au egalat prin Ion Carp, iar Alexandru Olari a marcat golul victoriei în minutul 27.

Un episod mai neplăcut sa petrecut cu 5 minute înainte de final. Jucătorul Serviciului Grăniceri Andrei Bideac a fost eliminat după ce l-a trântit intenţionat la podea pe Vasile Grigori. După acest eveniment ambele echipele au fost aproape de o bătaie generală.

Tot astăzi de la ora 21:40 se va disputa partida din grupa C în care se vor duela Frolov&Co şi Costeşti.