Comedy Chişinău şi Capitals au remizat la Premier League SPORTS.md

Comedy Chişinău şi Capitals au remizat 2-2 într-o partidă din cadrul grupei B Premier League SPORTS.md.

Remiza nu avantajează pe nimeni, ambele formaţii dorindu-şi victoria şi împlicit calificarea în faza play-off. Capitals a început mai bine meciul şi a deschis scorul în minutul 5 prin Serghei Dubniuc. Bucuria nu a fost de lungă durată, Radu Bologan egalând peste două minute.

Acelaşi Bologan a adus pe umorişti în avantaj în minutul 15. Însă nu a fost să fie prima victorie pentru Comedy Chişinău. Serghei Dubniuc a egalat situaţia pe tabela de marcaj în minutul 27.

Grupa B este condusă de Vikings şi Moldcell cu câte 6 puncte. Capitals este pe locul 3 cu 4 puncte. Comedy Chişinău are un punct, iar Gotic deocamdată este cu 0 puncte pe ultimul loc.