**VIDEO** Alibec, candidat la golul etapei în Liga 1, nu este mulțumit de prestațiile sale: ”Nu știu ce este cu mine”

VIDEO Petrolul - Astra 1-2. De doar 11 minute a avut nevoie Denis Alibec de a marca pentru giurgiuveni. Atacantul spune că nu este bine pregătit și este destul de confuz când vorbește despre situația lui.

În doar trei minute, Astra a transformat o înfrângere cu Petrolul într-o victorie. Takayuki Seto (83) și Alibec (86) au înscris pentru trei puncte trecute în contul lui Marius Șumudică, la debut pe banca grupării din Giurgiu.

”Eu mi-am făcut treaba, mi-am ajutat echipa cât am putut de bine și mă bucur că am câștigat. Nu știam dacă voi marca sau nu, știu doar că vreau mereu să joc și să dau totul pe teren”, a spus Alibec, la finalul partidei de pe ”Ilie Oană”.

Golul foarte frumos pe care l-a marcat în poarta lui Pecanha nu l-a entuziasmat pe atacant.

”Da, nu știu ce se întâmplă cu mine, nu prea am jucat sezonul acesta și de aceea nici nu prea am marcat. Mai am mult de muncă, nu sunt bine pregătit, dar cred că o să-mi revin și o să joc bine”, a mai spus Alibec.