Odorheiu Secuiesc - Autobergamo Deva 4-7, în primul derby al noului sezon

01 сентября 2015

**VIDEO** Odorheiu Secuiesc - Autobergamo Deva 4-7, în primul derby al noului sezon

11 goluri s-au marcat în primul derby al noului sezon din campionatul național de futsal, duel transmis ÎN DIRECT de Digi Sport 2.

La Odorheiu Secuiesc, gazdele au deschis scorul cu Autobergamo Deva, prin Zsolt Szabo, însă câștigătoarea Supercupei a întors scorul, până în minutul 16. Totuși, la pauză a fost 2-2. Csoma Ferenc a marcat în ultimul minut.

Startul reprizei a doua le-a aparținut oaspeților, care s-au distanțat rapid la 5-2, în doar 5 minute. Pânzaru, Matei și Obada au marcat la foc automat.

Echipa lui Jakab Zoltan a avut puterea să revină până la 4-5, dar a fost îngenuncheată chiar de un fost jucător. Szablocs Manya a înscris de două ori în finalul partidei și Autobergamo Deva s-a impus cu 7-4.