**VIDEO** CSM Oradea - Steaua 93-94. Victorie în prelungiri pentru roș-albaștri, noii lideri

Cu victorii pe linie în primele trei etape din Liga Naţională, Steaua a condus şi la zece puncte în ultimul sfert la Oradea, dar şi-a complicat soarta pe final.

Cu două coşuri de trei consecutive, vicecampioana a preluat conducerea înainte de ultimul minut. Doi americani au asigurat spectacolul pe final. Watson a adus-o aproape de victorie pe Steaua, cu două secunde rămase. Principalul marcator al orădenilor, Hatten, a trimis însă meciul în prelungiri chiar înainte de expirarea timpului regulamentar de joc.

Steaua a fost condusă şi în repriza suplimentară până la aruncările de la libere transformate de Nicoară, cu şase secunde rămase. Krapic şi-a încercat norocul la ultima aruncare pentru Oradea, care a ajuns la patru înfrângeri în cinci etape. Steaua este singura echipă din Liga Naţională cu procentaj maxim - patru victorii după patru meciuri.