Pique s-a "rupt" cu Atletico şi ratează finala Cupei Spaniei, cu Real

**VIDEO** Pique s-a

Doar 12 minute a petrecut pe teren Gerard Pique marți seară, în turul sferturilor de finală ale UEFA Champions League, dintre Barcelona și Atletico Madrid (1-1, REZUMATUL VIDEO și DETALII AICI).

A ieșit accidentat, după ce a căzut urât în urma unei sărituri la cap cu Diego Costa, iar verdictul medicilor a fost drastic: fundașul central în vârstă de 27 de ani a suferit o fisură la șold și iese din calculele lui Gerardo Martino pentru o lună, potrivit spaniolilor de la Marca.

Asta înseamnă că Pique va rata finala Cupei Spaniei pe care Barcelona o va juca împotriva lui Real Madrid, și care se va juca pe 16 aprilie, ÎN TRANSMISIE DIRECTĂ pe Digi Sport. Campioana en-titre din Spania nu se va baza pe el nici în returul cu Atletico din UCL, de miercurea viitoare (9 aprilie), care va fi de asemenea transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport.

Marți, Pique a fost schimbat cu Marc Bartra, care a avut și o ocazie în prima repriză a meciului cu Atletico, după o lovitură liberă executată de Xavi.