&SONDAJ Astra a cerut penalty în minutul 90+3, după intervenția asupra lui Dandea. A fost fault?

02 августа 2015

**VIDEO&SONDAJ** Astra a cerut penalty în minutul 90+3, după intervenția asupra lui Dandea. A fost fault?

VIDEO Astra - Viitorul 2-2. Giurgiuvenii au fost la un pas de victorie pe teren propriu, după ce au intrat cu scorul de 2-1 în prelungiri, dar Florin Cernat a adus egalarea pentru Gică Hagi.

Chiar și așa, Astra lui Marius Șumudică putea lua toate punctele, după ce a avut două cornere în ultimul minut, dar și o fază la care a cerut penalty, în minutul 90+3.

La o minge aruncată în careul Viitorului, fundașul central Alexandru Dandea a acuzat faptul că a fost împiedicat să ajungă la minge, dar centralul Adrian Comănescu a lăsat jocul să continue.