Genoa - Sampdoria 0-1. Derby decis de de un argentinian

04 февраля 2014

**VIDEO** Genoa - Sampdoria 0-1. Derby decis de de un argentinian

În direct la Digi Sport 2, Sampdoria a reuşit o victorie la limită cu Genoa, în etapa a 22-a din Serie A. Maxi Lopez a înscris unicul gol în Derby della Lanterna.

Derby-ul oraşului Genoa a fost câştigat la limită de Sampdoria. Echipa lui Sinisa Mihajlovic a început mai bine şi putea să deschidă scorul în minutul 8, dar Palombo a trimis puţin pe lângă poartă din lovitură liberă.

Jocul bun al oaspeţilor a adus şi golul mult aşteptat. Maxi Lopez a deschis scorul în minutul 24. Sampdoria putea să-şi dubleze avantajul, dar Mustafi nu a ajuns la centrarea bună a lui Gabbiadini.

Genoa a marcat cu trei minute înaine de pauză, însă reuşita a fost anulată pentru off side. Derby della Lanterna s-a terminat 1-0 pentru Sampdoria, care a urcat de pe locul 15 pe poziţia a 13-a în Serie A.