E spectaculos şi când simulează. Ronaldinho nu și-a pierdut farmecul

**VIDEO** E spectaculos şi când simulează. Ronaldinho nu și-a pierdut farmecul

Aflat pe final de carieră, Ronaldinho joacă de câteva luni în Mexic, pentru Queretaro și de fiecare dată când calcă pe teren este atracția principală a oricărei partide.

Așa s-a întâmplat și la duelul pe care Queretaro l-a câștigat cu 2-1 pe terenul celor de la Morelia. Din păcate pentru el, Ronaldinho n-a ieșit în evidență printr-un dribling de excepție sau o finalizare de mare jucător.

Introdus pe teren în minutul 60, când scorul era 0-0, Dinho a marcat mai întâi din penalty golul cu care Queretaro a deschis scorul, iar în minutul 89 a fost protagonistul unui moment care nu i-a făcut deloc cinste.

Brazilianul a plecat pe contraatac și la jumătatea terenului un adversar a încercat să-l oprească. Ronaldinho a anticipat tacklingul și a căzut spectaculos, fără ca nimeni să-l atingă. Mai mult, adversarul era la cel puțin jumătate de metru de el.

Chiar dacă Ronaldinho n-a avut niciodată reputația unui jucător care simulează, arbitrul a observat gestul său și i-a acordat cartonașul galben.