05 октября 2014

**VIDEO** Un fost coleg al lui Beckham a marcat pe final și a sărbătorit bând bere cu fanii

Alan Gordon, atacantul lui LA Galaxy, a sărbătorit într-un mod inedit un gol marcat în prelungiri contra lui Toronto, într-un meci din etapa a 31-a din Major League Soccer, campionatul nord-american de fotbal.

Atacantul în vârstă de 32 de ani a închis tabela la 3-0 pentru fosta echipă a lui Beckham în ultimul dintre cele 3 minute de prelungire. Finalul s-a fluierat imediat după golul marcat cu un șut foarte frumos, din afara careului, iar Gordon s-a dus în fața propriilor suporteri, unde a băut pe nerăsuflate un pahar cu bere.

Celelalte două goluri ale meciului au fost marcate de Robbie Keane, atacantul irlandez care a mai jucat, printre altele, la Inter Milano, Leeds United, Tottenham și Liverpool.

Gordon a fost coleg cu David Beckham la LA Galaxy, din 2007 până în 2010.