Steaua - Sportul 9-6. A doua victorie consecutivă a roș-albaștrilor

05 октября 2014

**VIDEO** Steaua - Sportul 9-6. A doua victorie consecutivă a roș-albaștrilor

ÎN DIRECT la Digi Sport, Steaua a câştigat clar al doilea meci cu Sportul din Superliga Naţională. Reveniţi după suspendare, Ghiban şi Chioveanu au marcat în primul sfert, încheiat cu 3-0 în favoarea roş-albaştrilor.

Jerkovic şi Benic au marcat pentru studenţi în actul secund, la capătul căruia Steaua conducea cu 5-3. Diferenţa de două goluri s-a păstrat şi înaintea ultimelor opt minute, însă scorul final a fost 9-6 pentru vicecampioni. Cu câte două reuşite, Mihnea Chioveanu şi Andrei Buşilă au fost cei mai buni jucători ai Stelei.

A fost a doua victorie consecutivă a Stelei în fața Sportului. Sâmbătă, ÎN DIRECT la Digi Sport, echipa antrenată de Ionuţ Angelescu s-a impus cu 10-9 (VIDEO DETALII AICI) la capătul uni meci echilibrat în care Miroslav Randjic (5 goluri) a fost cel mai bun marcator.