MECIURI DE FOC în etapa a noua din Euroliga de Baschet! Cine sunt câştigătorii

Fenerbahce nu a avut emoţii cu gruparea Nijnii Novgorod în etapa a noua din Euroliga de Baschet. Turcii conduceau pe teren propriu la pauza mare cu 50-34, iar în final s-au impus cu 92-79, dar rămân pe locul doi în grupa F.

Pe locul trei în aceeaşi grupă se află ŢSKA Moscova, care s-a impus cu greu pe terenul echipei Laboral Kutxa. Ruşii erau conduşi după sfertul doi cu 36-42, însă au avut o revenire senzaţională în următoarele două sferturi. ŢSKA a câştigat în final cu 81-74.

În grupa E, Barcelona a câştigat duelul din deplasare cu Panathinaikos Atena. Ibericii au învins cu 88-71, iar cel mai bun marcator din tabăra catalanilor a fost Justin Doellman, cu 21 de puncte.

În aceeaşi grupă, ultima clasată, Steaua Roşie Belgrad a obţinut abia a doua victorie în nouă etape. Sârbii s-au impus surprinzător în faţa echipei Maccabi Tel-Aviv, scor 89-76, care se află pe locul trei în clasament.