Guilavogui i-a pus “piedică“ arbitrului. Incidentul a stârnit zâmbete în tribune

></p><p><strong>Prima repriză a partidei dintre Valencia și Atletico Madrid a fost marcată în special de momentul petrecut în minutul 22, atunci când arbitrul s-a împiedicat de unul dintre jucătorii lui Diego Simeone.</strong></p><p>Prima manșă a optimilor Cupei Spaniei, dintre <strong>Valencia</strong> și <strong>Atletico Madrid</strong>, scor 1-1, disputată pe Mestalla, a fost una extrem de disputată. Chiar dacă s-au marcat doar două goluri, ambele în partea a doua, partida a fost extrem de spectaculoasă <a href=(VIDEO).

Un moment care a stârnit zâmbete în tribune s-a petrecut în prima parte a partidei. În minutul 22 al întâlnirii de pe Mestalla, arbitrul partidei, Clos Gomez, a căzut după ce s-a împiedicat de Guilavogui, unul dintre elevii lui Diego Simeone. Mijlocașul se încheia la șireturi și se afla cu spatele, în timp ce arbitrul mergea tot cu spatele pregătit să fluiere o lovitură liberă, astfel că acesta din urmă s-a prăvălit peste jucător.

Ambii au trecut rapid și zâmbind peste acest moment, iar partida a continuat fără probleme.