**VIDEO** Florin Andone a marcat al 5-lea său gol în acest sezon de Primera, în deplasarea cu Deportivo!

UPDATE 22:47. Nu a fost o seară perfectă pentru Andone. Deși Cordoba a avut superioritate numerică după eliminarea lui Luisinho (69), gazdele au egalat în minutul 87, chiar printr-un autogol marcat de Florin Andone.

Atacantul român Florin Andone (21 de ani) confirmă sezonul bun pe care l-a avut pe plan individual în Spania, unde este golgheterul Cordobei, "lanterna roșie" a Primerei.

În deplasarea din etpaa 30-a, la Deportivo la Coruna, Florin Andone a deschis scorul în minutul 55, având și un gol anulat pe "El Riazor". Din echipa Cordobei nu a lipsit fundașul portughez Edimar Fraga, fost la CFR Cluj. Pentru Andone a fost cel de-al 5-lea gol marcat în Primera Divison, în 14 partide. El mai are o reușită și în Cupa Spaniei.

Chiar dacă Florin Andone a marcat, șansele de salvare ale Cordobei sunt minime, deoarece distanța până la locurile care asigură salvarea este destul de mare.