Meciul dintre Gimnasia şi Velez a fost întrerupt timp de 20 de minute, după ce nocturna a cedat (VIDEO)

09 октября 2013

Meci întrerupt în Argentina! Partida dinte Gimnasia La Plata şi campioana Velez Sarsfield a fost oprită după ce nocturna a cedat. Peste 20 de minute meciul s-a reluat, iar Gimnasia s-a impus cu 2-1.

În minutul 31 al partidei dintre Gimnasia şi Velez Sarsfield, nocturna stadionului din La Plata a cedat. Meciul a fost întrerupt timp de 20 de minute, până când problema s-a rezolvat.

Velez Sarsfield a marcat prima în meciul cu Gimnasia, în minutul cinci, prin fostul jucător al lui Inter şi Lazio, Mauro Zarate. Faptul că nocturna a cedat a ajutat gazdele, care au reuşit să întoarcă rezultatul în repriza secundă. Mai întâi, Licht a egalat în minutul 64, iar mai târziu Meza a adus victoria echipei sale.

Campioana în exerciţiu, Velez Sarsfield a suferit a treia înfrângere în acest sezon şi după 10 etape a ajuns pe locul 12 în clasament. De celalaltă parte, Gimnasia La Plata a urcat pe locul cinci, acumulând 17 puncte.