Las Palmas - Malaga 1-1. Santa Cruz, revanșă după ratarea meciului

**Las Palmas - Malaga 1-1.** Santa Cruz, revanșă după ratarea meciului

Seria de patru victorii consecutive a celor de la Malaga s-a încheiat, dar andaluzii au obținut totuși un rezultat pozitiv, 1-1 pe terenul lui Las Palmas.

Oaspeții puteau deschide scorul în minutul 11, atunci când Javi Varas a respins în față șutul lui Recio din lovitură liberă, după care Duje Cop a reluat imprecis.

Las Palmas a răspuns șase minute mai târziu prin Araujo, care a reluat pe lângă centrarea lui Jonathan Viera. Roque Santa Cruz a oferit ratarea meciului în minutul 59, când a trimis alături din poziție ideală. Insularii au trecut în avantaj în minutul 51, după șutul excelent al lui Tana. Santa Cruz și-a luat însă revanșa în minutul 72, cu prima reușită stagională.

Las Palmas - Malaga 1-1
Au marcat: Tana 51 / Roque Santa Cruz 72

Las Palmas: Javi Varas - David Simon, Artiles, Garrido, Castellano - Roque Mesa, Vicente Gomez - El Zhar (Valeron 84), Tana (Jose 81), Jonathan Viera - Araujo (Mubarak 70)
Antrenor: Quique Setien

Malaga: Kameni - Rosales, Albentosa, Weligton, Boka - Anor, Ignacio Camacho, Recio, Castro (Pablo Fornals 76) - D. Cop (Ontiveros 87), R. Santa Cruz
Antrenor: Javi Garcia