Lille - Nice 1-1. Al cincilea meci la rând fără înfrângere pentru gazde

**VIDEO** Lille - Nice 1-1. Al cincilea meci la rând fără înfrângere pentru gazde

Lille a ratat şansa de a câştiga al treilea meci la rând acasă. Fosta campioană a Franţei a remizat pe teren propriu cu Nice, scor 1-1.

Pe Stade Pierre Mauroy, Yassine Benzia a deschis scorul după doar 10 minute. A fost al cincilea gol al atacantului de la Lille.

Nice a egalat la ultima fază a primei reprize, prin Hult, care a marcat primul gol al sezonului, din centrarea lui Germain.

Bautheac a trimis în transversală din lovitură liberă, apoi a ratat, singur cu Cardinale, şansa de a înscrie împotriva fostei sale echipe.

Frank Honorat, introdus după pauză, putea marca primul său gol în Ligue 1, dar Enyeama a respins spectaculos.

Cardinale a intervenit şi el salvator la şutul lui Ronny Lopes, înainte ca Paul Baysse să rateze ultima ocazie a meciului.

Lille - Nice s-a încheiat 1-1, iar gazdele au ajuns la cinci meciuri consecutive fără înfrângere în Ligue 1.

De cealaltă parte, Nice are doar o victorie în ultimele şase runde.

Lille: Enyeama - Corchia, Soumaoro, Civelli, Sidibe - Balmont (Pavard 74), Mavuba, Obbadi - Benzia (Nangis 85), Tallo, Bautheac (Rony Lopes 75)

Antrenor: F. Antonetti

Nice: Cardinale - Pied, Genevois, Baysse, Ricardo Pereira - Hult, Mendy, Seri - Wallyson Mallmann (Honorat 69) - Ben Arfa (Ranieri 88), Germain (Mendy 80)

Antrenor: C. Puel