Cel mai în formă ”tricolor”. Florin Andone a marcat al nouălea gol al sezonului la Cordoba

Cel mai în formă ”tricolor”. **Florin Andone a marcat al nouălea gol al sezonului la Cordoba**

Florin Andone este, fără îndoială, cel mai în formă internațional tricolor. La mai puțin de o săptămână de la prelungirea contractului cu Cordoba, atacantul de 22 de ani a reușit să înscrie al nouălea său gol al sezonului pentru andaluzi.

Atacantul român a deschis scorul în minutul 17 al partidei cu Mallorca, din etapa cu numărul 20 din Segunda Division. Andone a primit o minge în marginea din stânga a careului și, cu un șut în cross, a trimis mingea pe sub Wellenreuther.

Cu zece minute mai devreme, Fidel ratase o lovitură de la 11 metri, după un fault comis de fostul jucător al lui Rapid, Joan Oriol, asupra lui Nando Garcia.

Florin Andone a reușit și un assist în minutul 26, pentru Xisco, la golul de 2-0 al andaluzilor reușit de veteranul atacant al lui Cordoba.