Debrecen - Corona Brașov 2-1, în primul meci din play-off-ul Ligii MOL

010 февраля 2015

**Debrecen - Corona Brașov 2-1,** în primul meci din play-off-ul Ligii MOL

Corona Brașov a început cu stângul play-off-ul Ligii MOL. A fost învinsă la Debrecen și campioana României trebuie să se revanșeze acasă pentru a evita eliminarea.

Maghiarii au deschis scorul în minutul 3, când Ladanyi a profitat de o gravă eroare a brașovenilor. A fost 2-0 in startul reprizei secunde. Gol marcat de Dancsfalvi după ce pucul a revenit din mantinelă.

Corona a replicat tot în actul al doilea, cu o reușită a celui mai bun marcator al echipei în sezonul regulat, slovacul Saluga, însă scorul final a fost 2-1.

Pentru că seria se joacă după sistemul "cel mai bun din 3 meciuri", brașovenii au nevoie de două victorii pe Patinoarul Olimpic că să ajunga în semifinale. Meciul doi cu Debrecen are loc vineri, de la ora 19:00 și va fi transmis ÎN DIRECT la Digi Sport 3.