CEA MAI TARE MOTIVAŢIE! Solicitarea unei bătrâne la un meci din NBA în ziua în care a împlinit 102 ani

010 февраля 2016

Mare admiratoare a echipei Dallas Mavericks, o bătrânică a venit la meciul de pe teren propriu cu Utah Jazz având un banner pe care scria: ”Marcați 102 puncte pentru mine, pentru cea de-a 102-a aniversare a mea!”.

width=

După ce au aflat despre rugăminte, jucătorii favoriți s-au conformat. Au marcat chiar mai mult de 102 puncte, dar n-au obținut victoria, scrie sportnews.libertatea.ro.

Aruncarea care a adus pe tabelă 102 puncte în dreptul gazdelor a fost reușită de coordonatul de joc Raymond Felton, cu un minut și 29 de secunde înainte de final.

Dallas Mavericks a pierdut partida în overtime (o repriză de cinci minute de prelungiri), scor 119-121. În timpul regulamentar, după 48 de minute, scorul a fost egal, 110.

Tot în NBA, campioana Golden State Warriors își continuă marșul triumfal: a ajuns la 42 de meciuri la rând doar cu victorii, pe teren propriu, după 123-110 cu Houston Rockets. GSW are 47 de victorii și doar 4 înfrângeri în actualul sezon.