Surprize în divizia Naţională

010 августа 2015

Etapa marilor surprize în Divizia Naţională! Milsami şi Sheriff au suferit înfrângeri în această rundă! Doar două echipe au maxim de puncte după 3 etape.

3 din cele 5 meciuri ale etapei a 3-a s-au încheiat cu surprize. Campioana Milsami şi Sheriff au fost învinse de nou promovatele Petrocub-Hînceşti, respectiv Speranţa. Pentru echipa din Hânceşti este prima victorie în eşalonul superior. Primele puncte au fost aduse de reuşita lui Şumchin, scor 1-0. Speranţa are maxim de puncte după 3 etape şi este liderul clasamentului. Echipa din Nisporeni a învins pe teren propriu pe Sheriff tot cu 1-0. Onicaş a adus victoria.

Zimbru a câştigat în ultimul minut în faţa lui Saxan după ce a fost condusă cu 1-0. Gazdele au deschis scorul prin Istrati, iar Amani şi Calu în al doilea minut al prelungirilor, au întors soarta meciului. Zaria a cedat acasă în faţa Academiei, scor 0-1, iar Dacia a surclasat-o pe Dinamo-Auto, cu 4-0. La fel ca Speranţa, şi Zimbru a adunat 9 puncte.